Spółka

i2 Development to grupa kapitałowa z branży deweloperskiej, funkcjonująca na rynku od 2012 roku. Posiadamy najbogatszą ofertę mieszkaniową w centrum oraz w innych, prestiżowych dzielnicach Wrocławia, wzbogaconą o inwestycje komercyjne – nowoczesne lokale biurowe i usługowe. Konsekwentny i dynamiczny rozwój i2 Development sprawia, że plasujemy się wśród liderów dolnośląskiego rynku nieruchomości. 
 

Skokowy rozwój skali biznesu jest możliwy dzięki realizacji dobrze zaplanowanej i przemyślanej strategii. Posiadamy obecnie ponad 20 inwestycji w realizacji i przygotowaniu, które planujemy zakończyć do końca 2018 roku – w tym Bulwar Staromiejski, flagowy projekt spółki zlokalizowany przy pl. Jana Pawła II. Stale analizujemy nowe nieruchomości gruntowe w celu realizacji kolejnych projektów deweloperskich.

W 2015 roku sprzedaliśmy 420 mieszkań z oferty, w której znajdowało się w każdym miesiącu średnio zaledwie 355 lokali. Ogółem, w minionym roku nabywców znalazło o 60% więcej mieszkań niż w 2014 roku. Na wysokie wyniki sprzedaży wpływ ma atrakcyjnie zaplanowana oferta. Realizujemy inwestycje o podwyższonym standardzie oraz inwestycje Premium przy zachowaniu popularnych na rynku wrocławskim cen. Jednocześnie utrzymujemy wysokie marże ekonomiczne na realizowanych projektach.

Przywiązujemy dużą wagę do lokalizacji projektów. Bank ziemi i2 Development stale rozrasta się o atrakcyjne działki w prestiżowych i centralnych miejscach Wrocławia. Przemyślany dobór gruntów sprawia, że inwestycje szybko zyskują popularność i stają się rozpoznawalne wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Wrocław jest jednym z najlepiej prosperujących miejsc do zlokalizowania projektów deweloperskich. Od kilku lat znajduje się w pierwszej czwórce miast o najwyższej aktywności budownictwa mieszkaniowego. Stolica Dolnego Śląska dynamicznie się rozwija, czego dowodem są nowopowstające ośrodki naukowe i kolejne miejsca pracy.

i2 Development obejmuje m.in. dewelopera, biuro architektoniczne oraz generalnego wykonawcę, co zapewnia nam samowystarczalność, zwiększa bezpieczeństwo procesów biznesowych i daje przewagę konkurencyjną – budujemy szybciej i sprawniej. Grupa składa się z 24 podmiotów zależnych i zatrudnia na stałe około 80 osób, zaś we wszystkich prowadzonych inwestycjach pracuje przeszło 600 pracowników, partnerów i podwykonawców.

i2 Development - struktura grupy

Spółka, wspólnie z zaufanymi partnerami, wypracowała strukturę formalnej grupy kapitałowej realizującej inwestycje mieszkaniowe i komercyjne. W 2012 roku powołany do życia został podmiot pełniący rolę generalnego wykonawcy – KPB SA (obecnie działające pod nazwą KPB Sp. z o.o.).  W 2014 roku do grupy dołączyło biuro architektoniczne Chamielec Architekci Sp. z o. o. dziedziczące doświadczenie i renomę jednej z najlepszych pracowni architektonicznych w kraju  – Kuryłowicz & Associates.

Spółki grupy i2 Development S.A.

 

Biuro architektoniczne Chamielec Architekci Sp. z o.o. powołane do życia w 2014 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej i2 Development S.A. Spółka kierowana jest przez architekta Arkadiusza Chamielca, który przez 8 lat tworzył i zarządzał filią jednej z największych i renomowanych pracowni architektonicznych w Polsce – Kuryłowicz & Associates Wrocław Sp. z o.o. Zespół spółki liczy 22 doświadczonych architektów, z których większość w poprzednich latach pracowała w filii wrocławskiej pracowni Kuryłowicz & Associates. Spółka tworzy projekty architektoniczne inwestycji realizowanych przez i2 Development S.A.

 

Generalny wykonawca prac budowlanych – spółka           KPB Sp. z o.o. powołana została w roku 2012 i wchodzi w skład i2 Development S.A. Kierowana jest przez Macieja Kołaczka, który doświadczenie zdobywał u krajowych i zagranicznych deweloperów realizując i nadzorując różnorodne inwestycje (konstrukcje specjalistyczne, hale, budynki wielorodzinne, jednorodzinne, przebudowy, remonty). KPB Sp. z o.o. to także 29 doświadczonych inżynierów, inspektorów, kierowników budów i specjalistów, którzy wspracują ze sobą nadzorując około 600 osób pracujących przy inwestycjach i2 Development S.A.